ConsoleoSiecioholikPodłączonyBez ObcasówPC HomePlotkusiePure MenFinansożercaMotopubSędzia Kalosz
7 typów życzeń urodzinowych na Facebooku i ich prawdziwe znaczenie | SIECIOHOLIK

7 typów życzeń urodzinowych na Facebooku i ich prawdziwe znaczenie

Dawniej życzenia urodzinowe składali tylko przyjaciele i rodzina. Czyli ludzie, którym naprawdę na nas zależało. Wraz z pojawieniem się Facebooka i innych mediów społecznościowych – sytuacja ta uległa bezpowrotnej zmianie. Urodziny stały się bardziej czymś na kształt imprez w szkole podstawowej – wszyscy są zaproszeni. I wszyscy składają życzenia. Niestety.

7. Na znajomego

Jeżeli dostajesz dużo tego typu wiadomości to najwyższy czas, aby ruszyć się sprzed komputera i nawiązać jakieś realne znajomości. Są oczywiście pewne wyjątki (np. przyjaciel oprócz telefonu z życzeniami wrzuca taką notkę), ale to zdecydowana mniejszość. Zazwyczaj stanowią one część rutyny, w którą wpadli użytkownicy fejsa. Wiadomo, gdzie można sobie wsadzić takie „życzenia”.

Co piszą? „Najlepszego na urodziny, stary”

Co myślą? „Facebook mówi mi, że są twoje urodziny. Wszystkiego najlepszego.”

6. Z caps lockiem

Z wiekiem każdy zaczyna zastanawiać się nad odczuciami w tym wyjątkowym dla siebie dniu. Zawsze można jednak liczyć na idiotów, którzy będą tym bardziej podekscytowani od ciebie. Potraktujcie to jako miłe odwrócenie uwagi od uczuć i obaw odnośnie starzenia się. A jeśli was to wkurza, to upewnijcie delikwenta, że wasz profil na FB to nie wesołe miasteczko. Więcej wykrzykników nie oznacza większej radości.

Co piszą? „WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!”

Co myślą? „KOCHAM URODZINY JAK KOKAINĘ!!!!YEAH!!!”

5. Popisówka

Wśród wielu osób składających życzenia urodzinowe zawsze znajdzie się jedna, która koniecznie będzie chciała uświadomić wszystkich jak dobrymi jesteście kumplami. Bądź łaskawy – pozwól mu postać chwilę w świetle reflektorów. Ale kiedy przyjaciel zaczyna wspominać stare czasy przez Internet, to chyba znak, że przyjaźń trwa zbyt długo…

Co piszą? „Masz już 25 lat! Niemożliwe! Pamiętasz jak dziesięć lat temu nie mogliśmy się doczekać, kiedy będziemy mieli 16! Tyle wspomnień! Wow!”

Co myślą? „Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Mam nadzieję, że wszyscy to zauważyli”

4. Oportunista

U niektórych znajomych wspomnienie urodzin lub jakiejkolwiek innej imprezy wywołuje efekt Pawłowa. „Świętujemy? Napiłbym się czegoś”. Wyślij takiej osobie zaproszenie kilka tygodni wcześniej i post na FB ulegnie przedawnieniu.

Co piszą? „Stary, wszystkiego najlepszego. Gdzie impreza?”

Co myślą? „Proszę, daj mi kolejną wymówkę, żebym się mógł nawalić”

3. Mądrości życiowe

Lata upływają. Uwierzcie, nie jesteście jedynymi osobami, które rozmyślają nad życiem. Te słowa mądrości pochodzą od jakiegoś zgreda z twojej sieci kontaktów, który desperacko stara się nabrać znaczenia dla ciebie lub kogokolwiek innego.

Co piszą? „Wszystkiego najlepszego! Nie pij za dużo, haha”

Co myślą? „Nie przyjdę na imprezę, bo nie piję, nie palę i się nie bawię. Ale wciąż jestem ważny!”

2. Okazja

Kiedy masz dużo powiadomień, zwracasz większą uwagę na swój profil na FB. Niektórzy twoi znajomi wykorzystają ten fakt, aby powiedzieć coś, co mieli powiedzieć już dawno temu. Na wszystko jest jednak odpowiedni czas i miejsce. Nie pozwól im zakłócić dmuchania świeczek na wirtualnym torcie poprzez dziwne żądania.

Co piszą? „Patrzcie, kto właśnie skończył 18 lat! Wydaje się, że to idealny czas, aby dorosnąć i być odpowiedzialnym kolegą. Możesz zacząć od oddania 10 zeta, które pożyczyłeś w zeszłym miesiącu. Dzięki stary”

Co myślą? „Wszystkiego najlepszego! A teraz kiedy już zwróciłem twoją uwagę…”

1. Zazdrośnik

Ostatni typ komentarzy udowadnia, że trawa zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie.

Co piszą? „O proszę! Spójrz tylko na swój profil. Niezła z ciebie gwiazda ;)

Co myślą? „Nienawidzę patrzeć na twój profil. Chciałbym być tak lubiany”

GE Credit Card

Garage Door Repair